Styl kolonialny

Jednym z najpopularniejszych stylów odnoszących się do tematyki urządzania wnętrz jest styl kolonialny oparty na bogato zdobionych elementach, takich jak meble z drewna wytwarzane z egzotycznych gatunków drewna. 

Styl kolonialny pasuje niemal do każdej sypialni

meblePewną przeciwwagą wobec takiego stylu są meble indyjskie charakteryzujące się prostym wzornictwem i skupieniem na kwestiach użytkowych. Naturalnie takie porównanie nie oznacza, że meble kolonialne są pozbawione walorów użytkowych. Można znaleźć wiele przykładów ukazujących nam bogato zdobione stoły drewniane albo kunsztownie wykonane stoliki kawowe znakomicie wywiązujące się ze swoich zadań użytkowych. Styl kolonialny świetnie sprawdza się w przypadku takich pomieszczeń jak gabinety, sypialnie drewniane oraz salony. Tego typu stylistyka potrafi z prostego mebla uczynić prawdziwe dzieło sztuki. Nawet zwykła ława drewniana utrzymana w stylu kolonialnym może stać się ozdobą wnętrza niemal każdego domu czy mieszkania. Niestety nie wszystkie aspekty są tak pozytywne jak te przedstawione powyżej. Otóż meble kolonialne są zazwyczaj bardzo ciężkie i masywne. Trudno je przenosić czy przestawiać, a więc ewentualne przemeblowania mogą sprawić trochę kłopotów jeżeli nie dysponujemy odpowiednio dużą grupą osób do pomocy. Kolejna sprawa to bardzo wysoki poziom cen tego typu mebli. Niestety, ale koszty wykonania takich wyrobów nie należą do najniższych. Sama cena materiałów potrzebnych do wykonania mebli jest bardzo wysoka, dlatego, że producenci korzystają z wysokiej jakości drewna egzotycznego pochodzenia. Do kosztów produkcji należy też doliczyć wysokie koszty związane z transportem ewentualnych zamówień, które są tak wysokie ze względu na rozmiary, gabaryty oraz wagę samych mebli.

Osoby szukające stylowych artykułów dekoracyjnych, które dobrze współgrałyby z wnętrzem urządzonym w stylu kolonialnym powinny zapoznać się z produktami oferowanymi przez sklep kolonialny z ich okolicy lub poszukać tego typu sklepu internecie. Prowadzenie sprzedaży internetowej jest coraz bardziej popularne i wiele niszowych placówek handlowych decyduje się na taką formę sprzedaży. Oczywiście wnętrza kolonialne nie będą wymagały zbyt wielu zdobień, gdyż już same meble prezentują się niezwykle okazale.

Najlepsze meble możemy kupić na stronie:

http://mandallin.pl