Szkolenia sprzedażowe zespołowe czy indywidualne?

Jest wiele możliwości, jeżeli chodzi o rozwój osobisty. Obecnie coachów jest cała masa przez co zdaje się, że niektórzy przestali ich cenić jako dobrą pomoc w problemach osobistych.

Szkolenia sprzedażowe – ćwiczenia

szkolenia sprzedażoweOczywiste jest, ze coach to nie żaden psycholog, ale taka osoba może nam znacznie pomóc w różnych kwestiach i to nie tylko tych, które dotyczą szeroko-pojętego biznesu. Również inne kwestie życiowe mogą być zabrane na coaching indywidualny i na nim poruszone. Coach co prawda nie jest lekarzem, ale może pomóc na przykład w organizacji swojego czasu, jeżeli ktoś ma z tym problem. Może podpowiedzieć, w jaki sposób poprowadzić swoją dalszą karierę czy znaleźć chwilę dla siebie w codziennym pędzie. Sporo jest osób, które mienią się coachem, a tak naprawdę same niewiele potrafią, ale tak jak wszędzie można uniknąć spotkania z nimi poprzez dobry research przed spotkaniem. Jest także coaching zespołowy. Nie można powiedzieć, że któryś z nich jest lepszy czy gorszy, bo po prostu zazwyczaj dotykają innych zagadnień i dają inne efekty. Wiadomo, że sposób przyswajania wiedzy w grupie jest zupełnie inny od tego indywidualnego. Szkolenia sprzedażowe chociażby mogą się odbyć zarówno w dwójkę – osoba ucząca i uczona; jak i w małej grupie osób, które będą robić razem jakieś ćwiczenia czy wymieniać się doświadczeniami ze swojej pracy.

W obu przypadkach zajęcia będą na pewno wyglądały odmiennie i w pierwszym przypadku można będzie wniknąć bardziej w problem, jaki ma konkretna osoba, z kolei w grupie poruszyć więcej zagadnień.