Sztuka dobierania podkładu

Podkładów na naszym rynku jest wiele. Zaczynając od bardzo jasnych, a kończąc na niesamowicie ciemnych odcieniach. Marki wciąż udoskonalają swoje formuły czyniąc je bardziej bezpiecznymi dla skóry, lekkimi i bogatymi kolorystycznie. Każda z nas bowiem od podkładu oczekuje czegoś innego, ma inną cerę, a także preferencje.

Co jest najważniejsze w podkładzie?

podkład do twarzyPrzede wszystkim dobór odpowiedniego odcienia. Nie ma nic gorszego, niż za jasny, lub za ciemny podkład, który rażąco odznacza się na naszej twarzy. Jest mnóstwo linii i marek na rynku, które oferują nam rozmaite odcienie. Nie zatrzymujmy się na pierwszym lepszym. Tak naprawdę czasem idealny podkład do twarzy może być przez nas szukany latami. Drugą ważną rzeczą przy wyborze tego kosmetyku, jest jego skład. Każdy kosmetyk powinien być przez nas dokładnie sprawdzany. Nie kupujmy kota w worku. Warto przeczytać dokładnie co będziemy nakładać na naszą twarzy i czy nie ma to czasem zgubnego wpływu na naszą cerę. Dziś gdy na rynku mamy mnóstwo kosmetyków naturalnych, możemy znaleźć coś o naprawdę rewelacyjnym składzie. Trzecim ważnym czynnikiem jest trwałość. Wiadomo, że gdy malujemy się rano, makijaż zmywamy dopiero wieczorem. Chciałybyśmy, by podkład wytrzymał do tego czasu i nadal wyglądał pięknie. Ten efekt jest osiągalny, ale trzeba znaleźć taki podkład, który będzie dobrze współpracował z naszą skórą. Każda kobieta ma ją inną i co dla jednej coś może być fatalnym podkładem, dla innej będzie strzałem w dziesiątkę. Dlatego trzeba wytrwale poszukiwać.

Dobór odpowiedniego podkładu do twarzy nie jest łatwy. To on bowiem jest podstawą całego naszego makijażu i nie może posiadać żadnych wad. Warto zatem próbować nowych serii, nowych linii, poszukiwać wśród nowych marek. To na pewno przybliży nas do tego, byśmy znalazły wymarzony podkład.