Szukanie pracy dla Ukraińca

 

Od trzech tygodni mieszka u mnie kobieta z dwiema córkami. Pochodzą one z Ukrainy. Tej kobiecie zależy na tym, by znaleźć pracę. W ten sposób mogłaby się usamodzielnić i zarabiać własne pieniądze. Chcę jej pomóc w znalezieniu pracy. Nie mówi ona po polsku, ale zapisałam ją już na kurs językowy. Mam nadzieję, że uda mi się jej pomóc. Poszukiwania pracy zaczynamy od jutra. 

Znalezienie pracy dla Ukraińca

praca dla ukraińców toruńWiem, że w Toruniu nie jest wcale tak łatwo znaleźć pracę, ale myślę, że się jakoś uda. W swoim kraju ta Pani pracowała jako asystent stomatologiczny. Nie mam pojęcia, czy w Polsce byłaby taka szansa. Postanowiłyśmy poszukać pracy, za pomocą Internetu. Tam jest mnóstwo ofert pracy. Wpisałam w wyszukiwarce: praca dla ukraińców toruń. Okazało się, że jest praca dla Ukrainek, w postaci szwaczek. Potrafi ona szyć, więc możemy tam spokojnie podjechać i zapytać, czy ją przyjmą. Czym prędzej się ubrałyśmy i tam pojechałyśmy. Na miejscu okazało się, że wolnych miejsc jest dziesięć, natomiast chętnych było znacznie więcej. Okazało się jednak, że jej umiejętności szycia, spowodowały, że ją przyjęli, co bardzo nas ucieszyło. Już następnego dnia mogła rozpocząć pracę. Na szczęście nie trzeba znać języka. Następnego dnia zaczęła pracę i gdy z niej wróciła to opowiedziała mi, co tam robiła.  Była bardzo szczęśliwa. Jutro rozpoczyna też kurs językowy, który na pewno pomoże jej trochę w komunikacji.

Minął właśnie pierwszy miesiąc pracy mojej lokatorki z Ukrainy. Jest ona bardzo zadowolona z pracy szwaczki. Już rozgląda się za jakimś małym mieszkaniem, by móc się usamodzielnić. Kurs językowy przydaje jej się. Już potrafi posługiwać się podstawowymi zwrotami. Bardzo się cieszę, że udało mi się jej jakoś pomóc. Na całe szczęście, znaleziona praca jej bardzo odpowiada. Może kiedyś znajdzie pracę, jako asystent stomatologiczny.