Szybkie malowanie dachówek

 

Gdy kończymy budowanie naszego wymarzonego domu to często mamy nadzieję, że zawsze będzie on wyglądał tak samo jak w tamtym momencie. Jednak najróżniejsze czynniki atmosferyczne mogą sprawić, że nasz dom z biegiem lat znacznie będzie tracił na estetyce. W szczególności tyczyć się to może dachów, które mają bezpośredni kontakt chociażby z wodą opadową.

Odnawianie i malowanie dachów

malowanie dachówki małopolskaDo tworzenia poszycia dachowego w przeszłości często używano dachówek oraz eternitu. Z tego drugiego zaczęto już rezygnować ponieważ tak nakazuje nam nasze prawo. Jednak wciąż mnóstwo osób jest właścicielami obiektów, które pokryte są właśnie dachówkami. Mogą to być dachówki cementowe lub też ceramiczne. Jednak bez względu na to każda dachówka z biegiem czasu może tracić kolor. Wynika to w dużym stopniu stąd, że dachówki mają stale kontakt z promieniowaniem ultrafioletowym, które może zmieniać barwę dachówek. W związku z tym warto raz na parę lat zdecydować się na malowanie dachówki Małopolska jest zaś jednym z tych regionów, w których obecnie funkcjonuje mnóstwo firm świadczących na co dzień usługi tego typu. Okazuje się, że nawet dach o bardzo dużej powierzchni można pomalować w bardzo krótkim czasie. To co jest tutaj ważne to wybranie odpowiedniej metody malowania. Na chwilę obecną już coraz rzadziej słyszy się o malowaniu dachów przy użyciu metody tradycyjnej opartej o wiadro z farbą oraz pędzle.

Profesjonaliści, którzy każdego dnia zajmują się malowaniem dachów najczęściej oferują swoim klientom malowanie dachu przy użyciu pistoletów malarskich. Urządzenia te są połączone z kompresorem. Dzięki temu farba wydobywa się z dyszy pod dużym ciśnieniem. Daje to możliwość pomalowania wszelkich zakamarków, do których nie dałoby się dotrzeć przy użyciu pędzla.