Tani i dobry grzejnik

 

Z pewnością przebywanie w sezonie grzewczym w pomieszczeniu, w którym nie ma ma ogrzania, na pewno nie jest komfortowe. Jest to konieczna instalacja, ponieważ stwarza warunki do mieszkania oraz zabezpiecza lokal przed wilgocią.

Jakie są rodzaje grzejników?

grzejnikW sezonie grzewczym, czyli w okresie od października do końca marca, grzejniki centralnego ogrzewania są na stałe włączone. Mieszkańcy domów czy bloków i kamienic, mogą jedynie regulować ich moc w zakresie od jeden do pięć. Tego typu grzejnik może być w formie stalowej, aluminiowej lub kaloryfera. Stalowe grzejniki są ciężkie, ale też bardziej wytrzymałe, przez co będą służyć długie lata. Natomiast aluminiowe grzejniki z uwagi na materiał z jakiego są wykonane, ważą znacznie mniej oraz doskonale przewodzą ciepło. W odróżnieniu od kaloryferów, mają równą powierzchnię, zatem zdecydowanie prościej je utrzymać w czystości. Co istotne, grzejniki są odporne na korozję, a także uszkodzenia mechaniczne. Poza popularnymi grzejnikami do centralnego ogrzewania, znaleźć można modele przenośne w formie termowentylatorów. Również kwarcowe grzejniki są sprawdzonym rozwiązaniem, dzięki któremu  mieszkanie czy dom będzie idealnie ogrzane. Są one zasilane na energię elektryczną, zatem do tanich w użytkowaniu nie należą. Na pewno lokale na stałe zamieszkałe, zdecydowanie lepiej ogrzewać centralnym ogrzewaniem niż przenośnymi grzejnikami, które muszą być na stałe włączone, aby w pomieszczeniach zapanowała odpowiednia temperatura.

Jeżeli chodzi o ceny grzejników, to są one dość mocno zróżnicowane. Zależą, przede wszystkim od producenta, rozmiaru czy materiału z jakiego są wykonane. Najtańsze grzejniki kupimy w marketach budowlanych lub w sklepach z sprzętem dla gospodarstwa domowego, w cenie niecałych stu złotych.

Duży wybór grzejników w niskich cenach znaleźć można na: https://www.jaga.com.pl/