Terapia uzależnień od alkoholu

Uzależnienie od alkoholu czyli substancji psychoaktywnej to choroba. Trudna i ciężka do wyleczenia. Działa na nasze ciało i psychikę, a form terapii jest wiele. Niestety sami sobie w wielu przypadkach nie poradzimy. Czasami wydaje się, że nie potrzeba nam żadnego specjalisty czy leczenia odwykowego. Jesteśmy w błędzie. Istnieje coś takiego jak forma stacjonarna i  wiele innych sposób skutecznego leczenia.

Leczenie choroby alkoholowej

leczenie uzależnień alkoholuTa metoda jest wskazana dla tak zwanych ciężkich przypadków, gdy faza uzależnienia od alkoholu jest już końcowa. Człowiek pije alkohol bez opamiętania, nie funkcjonuje prawidłowo. To zaburza jego życie rodzinne i zawodowe. Wówczas musi udać się na oddział szpitala psychiatrycznego na około sześć tygodni. Tam spotkamy się z oddziaływaniami terapeutycznymi, rzadko z farmakologią. Leki i witaminy oraz elektrolity podaje się na oddziałach detoksykacyjnych. Takie leczenie jest krótsze i trwa dziesięć dni. Forma niestacjonarna to tak zwane leczenie dochodzące. Leczenie uzależnień alkoholu ma na celu zaprzestanie picia napoi alkoholowych lub minimalizowania spożywania alkoholu. Terapeuci oddziałują na nasza psychikę, sprawiając, że przestajemy pić. To krok do trzeźwości. Alkoholikiem zostaje się do końca życia, jedynie nie praktykującym. Warto zadbać o siebie i  swoja rodzinę, ponieważ choroba ta nie tylko wyniszcza nasz organizm, lecz także relacje rodzinne.

Żeby ustrzec się wszystkich problemów powinniśmy zacząć odpowiednia dla nas terapie. Tylko ona nam pomoże. Wyjdziemy zdrowi i trzeźwi. Poprawie ulegną nasze relacje rodzinne i codzienne funkcjonowanie. Nie będzie kaca i objawów zespołu abstynencyjnego. Powikłany zespół może nawet zagrażać naszemu zdrowiu i życiu. Drżenie rąk i całego ciała, bóle głowy, lęki i padaczka. Można temu zapobiegać.