Udzielanie indywidualnych lekcji śpiewu

Od dwudziestu lat jestem nauczycielką muzyki. Pracuję również w miejscowym centrum kultury. Pracując tam postanowiłam poprowadzić zajęcia ze śpiewu dla osób chętnych. Mogę uczyć zarówno dzieci, jak i młodzież. Wyszłam również z inicjatywą nauki dorosłych. Jestem bardzo ciekawa, czy ktoś się zgłosi. Osobiście liczę, że tak, ale to oczywiście czas pokaże. 

Nauka indywidualna śpiewu

indywidualne lekcje śpiewania warszawaPlacówka centrum kultury, utworzyła specjalną stronę internetową, na której można dokonywać zapisów. Stronę można znaleźć, wpisując w wyszukiwarce: indywidualne lekcje śpiewania warszawa. Po dwóch dniach były już pierwsze zapisy. Uczestnikami lekcji indywidualnych będą dwie dziewczynki w wieku szkolnym i jedna kobieta. Na razie tyle osób się zapisało. Ustaliłam, że lekcja będzie trwała godzinę. Każda z nich przyjdzie w innym dniu. Jeżeli chodzi o dziewczynki, to kompletnie nie potrafią śpiewać. Mają problem z rytmem i dźwiękami. Muszę z nimi popracować nad tym. Kobieta śpiewa bardzo ładnie, aczkolwiek po minucie śpiewania łapie zadyszkę i nie daje rady już śpiewać. Tutaj trzeba popracować nad oddechem. U każdej nauka rozpoczyna się od pracy nad oddechem, a później przechodzimy do wydobywania określonych dźwięków. Na koniec każda próbuje śpiewać określoną piosenkę. Dobrze, że każda chodzi indywidualnie na zajęcia. Z pewnością więcej się nauczą, niż gdyby chodziły w grupie.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Będą one trwały przez dwa miesiące. Dla dzieci są one bezpłatne, natomiast kobieta musi już płacić. Wszystkie są bardzo zadowolone z lekcji. Każda z nich śpiewa już znacznie lepiej. Nauka indywidualna im bardzo pomaga, co cieszy również mnie. Niedługo zajęcia dobiegną końca. Bardzo się cieszę z realizacji tak ważnych zajęć, jak śpiew. Efekty widać od razu.