W co musi zaopatrzyć się każda kwiaciarnia?

Każda kwiaciarnia kojarzy nam się z kwiatami. Zarówno tymi ciętymi, jak i rosnącymi w doniczkach. Jednak tak naprawdę nie tylko kwiaty tworzą te bajkowe miejsca. To również różnego rodzaju dodatki i akcesoria, które pozwalają wydobyć piękno z każdego, nawet najmniejszego kwiatka.

Jak powstają nasze bukiety?

akcesoria florystyczneCałość kompozycji zaczyna się od wyboru kwiatów. Zazwyczaj to my sami wskazujemy, które chcemy by były wykorzystane. Wówczas mamy świadomość, ile kwiaty będą kosztowały. Następnie wybierane są różnego rodzaju dodatki florystyczne. Mogą to być wstążki, tasiemki, czy też wielobarwne koraliki. Następnie przystępujemy do tworzenia. Oczywiście nie może się ono odbyć bez czegoś takiego jak akcesoria florystyczne. Przede wszystkim zaliczymy do nich gąbki. To one są stelażem np. do stroików. Do bukietu jednak bardziej będziemy potrzebować drucików florystycznych. To najważniejszy fundament. Szczególnie jeśli tworzony jest bukiet ślubny, który ma być sztywny i pięknie się prezentować w dłoni panny młodej. W takich przypadkach ważne są również bransoletki do kompozycji. Nie tylko spajają nam wszystko w całość, ale również wyglądają bardzo elegancko. Prawdziwa kwiaciarnia, ale i bukiet, nie może również obejść się bez sprayu. Są one różnorodne, zarówno te brokatowe, jak i metaliczne. Często spryskiwane są nimi różne kompozycje, by nadać im oryginalności. Takie bukiety przepięknie wyglądają wówczas w świetle, gdzie kolor idealnie się odbija.

Każda kwiaciarnia ma na stanie bardzo dużo dodatków i akcesoriów. Tak naprawdę bez nich bukiety, stroiki i wiązanki, nie miałyby racji bytu. To te niby nic nie znaczące małe elementy, decydują o charakterze danej kompozycji. Podkreślają naturalny urok kwiatów i wydobywają z nich to co najlepsze.