W jaki sposób pozbyć się tatuażu?

W przeciwieństwie do kolczyków, tatuaży nie da się pozbyć z naszego ciała za jednym zamachem. Do niedawna myśleliśmy, że jest to wręcz nieodwracalna metoda zdobienia ciała. Istnieją jednak kliniki w których możemy sprawnie usunąć nasz tatuaż tak, aby nie pozostał po nim najmniejszy ślad.

Gdzie usunąć tatuaż?

usuwanie tatuaży w ŁodziNajpopularniejszym sposobem usuwania tatuażu jest oczywiście technika laserowa. Pozwala ona uzyskać naprawdę niesamowite efekty i sprawić, że po naszym starym tatuażu zostanie jedynie wspomnienie. Kliniki zajmujące się tego typu zabiegami znajdują się niemalże już na terenie całej Polski, jednak usuwanie tatuaży w Łodzi stało się ostatnimi czasy bardzo popularne biorąc pod uwagę fakt najlepszej jakości usług właśnie tamtejszych klinikach. W dzisiejszych czasach usuwanie tatuażu jest już całkowicie bezbolesne i co najważniejsze, trwa o wiele krócej, a także nie pozostawia za sobą blizn. Technika laserowa z biegiem lat została tak udoskonalona, iż w zasadzie nie musimy jakoś specjalnie przygotowywać się na zabieg. Oczywiście, jeśli chcemy usunąć nasz tatuaż z miejsc wyjątkowo wrażliwych, możemy uzyskać znieczulenie powierzchowne, a także w czasie zabiegu schładzać naszą skórę. Ilość takich zabiegów jest także zależna od rodzaju naszego tatuażu, a dokładniej tego, czy jest on kolorowy, czy też może klasyczny: czarny z cieniowaniem. W przypadku czarnego barwnika bowiem, ilość wizyt w gabinecie nie będzie przekraczała klinku, jednak w przypadku kolorowego tatuażu, może być wymaganych nawet kilkanaście sesji. 

Podobnie, jak po wykonaniu tatuażu, tak i po zabiegu należy dbać o naszą skórę stosując odpowiednie kremy przeznaczone do skóry po laseroterapii. Czasami też konieczne jest chłodzenie dodatkowe miejsc tzw. cold packiem, jednak przeważnie tuż po zabiegu, możemy już wrócić do codziennych czynności.