Walory wina Regent

Warto wiedzieć, że Regent to wino czerwone, o odcieniu pięknej ciemnej purpury. W bukiecie tego wina wyczuwalna jest nuta owocowa, zwłaszcza wiśni, czarnej porzeczki oraz leśnych jagód. Wino to jest bardzo przyjemne w ustach, ma stosunkowo niską kwasowość, a także wyczuwalną strukturę tanin. Doskonale nadaje się do wszelkich rodzajów mięs, w tym również tych z grilla. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego rodzaju wina.

Doskonałe jakościowo wino Regent

regent winaOdmiana winorośli Regent została wyhodowana w Niemczech w latach sześćdziesiątych XX wieku. Była tam uważana za szlachetną odmianę, a jej nazwa pochodzi od znanego diamentu Regent, który znajduje się w Luwrze i jest uważany za kamień o najdoskonalszym szlifie. Skórki winogrona Regent są bardzo bogate w pigmenty, w wyniku czego wina mają bardzo charakterystyczną, ciemną barwę. Jeżeli interesuje nas odmiana regent wina są wysokiej jakości. Dodatkowo ta odmiana winorośli charakteryzuje się dobrą odpornością na działanie chorób i mrozu, przez co doskonale sprawdza się w klimacie Europy Środkowej. Jest to również jedno z najpopularniejszych win w Polsce. Powstałe na bazie winorośli Regent wina cieszą się sporym uznaniem, ponieważ ich smak jest intensywny oraz głęboki. Doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku zakupu wina na wyjątkową kolację, jak również na prezent.

Wysokiej jakości wino Regent to doskonały wybór zarówno dla miłośników takich trunków, jak i dla osób, które chciałyby spróbować delikatnego alkoholu o niepowtarzalnym smaku. Wino to komponuje się doskonale z dziczyzną, czerwonym mięsem, jak i wysokiej jakości serami. Jest to wino pełne w smaku, ma niezbyt wysoką zawartość tanin, a także ma dobrą elegancką kwasowość. Z tego względu warto spróbować tej odmiany wina.