Warto korzystać ze światła dziennego

Każdy, kto płaci rachunki wie, ile kosztuje energia elektryczna. Każdy też wie, że pobór energii elektrycznej można zmniejszyć, wprowadzając oszczędności, a tym samym płacić niższe rachunki. Jednym z takich rozwiązań jest doświetlanie pomieszczeń. Skąd można pobrać darmowe światło? Ano, ze słońca.

Oszczędności dzięki poliwęglanowym świetlikom

świetliki z poliwęglanuWiele hal budowanych jest z pełnymi dachami odbierając sobie światło dzienne, które ma ogromną moc. Wystarczyłoby zaprojektować na dachu świetliki, by światło dzienne docierało do pomieszczeń. Jednak wielu niedoświadczonych, orientuje się dopiero po czasie o takiej możliwości. I mimo że świetliki z poliwęglanu nie są nowością, są budujący, którzy o tym zapominają. Skąd o tym wiem? Bo sam budowałem halę na produkcję. By ograniczyć działania, finanse i formalności – postawiłem jak niedoświadczony człowiek, budowlę o czterech ścianach i dachu. Potem zorientowałem się, że świetlik u mnie byłby świetnym wyjściem. Następnie, pogadałem z kilkoma ludźmi, którzy polecili mi takie, z poliwęglanu. Materiał znam, bo z poliwęglanu stawiałem ostatnio szklarnię: lekki, wytrzymały, przezroczysty i bardzo łatwy w montażu. Skontaktowałem się z firmą, która budowała mi halę, mówiąc, o co mi chodzi. Powiedziano mi, że za miesiąc świetliki mogą być gotowe. Tak się stało. Oszczędność na energii była ogromna, bo światło dzienne, w okresie letnim, dostawało się na halę w całych godzinach pracy. Zimą również kilka godzin korzystałem z tych „uroków”.

Dziś polecam to rozwiązanie wszystkim, ponieważ niby wydaje się takie oczywiste, a jednak jeśli ktoś nie zwróci na nie uwagi, to można je całkowicie pominąć. Możliwe, że gdybym zatrudnił profesjonalistę, on by mi zaproponował to wyjście, ale przynajmniej ja, liczę się z każdą złotówką i wykorzystuję jak najwięcej własnego potencjału i możliwości.