Właściwości satynowych ubrań

 

Jeżeli poszukujemy tkaniny, z której wykonamy piękne pościele, piżamy, a nawet kreacje wieczorowe to powinniśmy zwrócić uwagę na satynę i szereg właściwości tego materiału. To doskonały wybór, jednak musimy zwracać uwagę na różnice w rodzajach satyny, gdyż każda nadaje się do całkiem innych wyrobów tkackich.

Satynowe produkty na co dzień

tkaniny satynoweDelikatność i zwiewność satyny wpływa na nasze zainteresowanie, gdyż mało kto nie chciałby się otulić tak przyjemnym materiałem. Tkaniny satynowe w dodatku nie tylko pięknie się prezentują, ale również stworzymy z nich różne rzeczy najwyższej jakości. Produkuje się z niej nie tylko kreacje wieczorowe, ale również poszewki na kołdry, piżamy czy rękawiczki. W związku z wyglądem satyny jest ona bardzo często mylona z jedwabiem. Są to jednak bardzo różne wyroby. Satyna powstaje poprzez wyrobu materiału z użyciem nitek multifilamentowych. Chwyt satyny, jej sprężystość oraz sposób układani zależą od składu surowcowego użytych nici oraz tego w jakim stopniu skręcone są nici. Im mniejsze skręcenie nitek, tym lepiej tkanina się układa. Tkanina ta łatwo się drapuje, a szwy często służą za element dekoracyjny. Poza tym materiał ten jest niesamowicie wytrzymały, przyjazny dla naszego zdrowia oraz nie obciera wrażliwej skóry. Dzięki temu jak wygląda wiele osób po nią sięga, gdyż to ekstrawagancki i luksusowy wygląd oparty na miękkości materiału i tego jak się układa.

Doskonałym wyborem są wyroby z satyny, które mogą zaintrygować niejedną osobę. To miękki materiał, który dzięki odpowiedniemu procesowi szycia jest bardzo elegancki. Polecany jest osobom wrażliwym na szorowanie skóry, jak również każdemu kto chce mieć produkt wysokiej jakości nie sprawiający większych problemów w ramach pielęgnacji włókien.