Woda jest źródłem życia

 

To, że woda jest źródłem życia, wiadomo nie od dziś. Dla wielu ludzi wiedza ta jest wręcz banalna. Jednak jeśli chodzi o zastosowanie jej w praktyce – tu już sprawa może mieć się zgoła inaczej. Namiętnie kupujemy wody mineralizowane, czy źródlane w butelkach nie zdając sobie sprawy z tego, że nie są one wcale takie zdrowe.

Jak pić czystą, zdrową wodę?

tani jonizatory wodyPojęcie czystej wody – to pojęcie względne. No, bo jaka woda jest naprawdę czysta? Czy taka, która nie jest zabłocona? Czy też ta, w której nie ma szkodliwych substancji niewidocznych gołym okiem? Przypuśćmy, że mamy na stole dwie szklanki wody. Jedna jest brudnoszara, druga krystalicznie przeźroczysta. Czy możemy na 100% stwierdzić, że jedna jest brudna, a druga już na pewno nie? Oczywiście, do dokładnego rozpoznania czystości wody, nie wystarczy ludzie oko (ani nawet sokole). Istnieją cząsteczki, których nie zobaczy się gołym okiem. Dlatego, aby jednak pić czystą i zdrową wodę, można zakupić takie urządzenie, jak np. tani jonizatory wody. Ma to ogromny wpływ na nasze zdrowie, a nawet życie. Naturalne jest, że człowiek potrzebuje wody, aby przeżyć, jednak w dzisiejszym świecie jest możliwość picia różnorodnych napojów, nie mających nic wspólnego ze zdrową wodą. Często pijemy różne napoje energetyzujące, smakowe, o bardzo dużej zawartości nie tylko cukrów, ale i innych szkodliwych substancji. Gdyby tak dogłębnie się zastanowić, jest mnóstwo ludzi, którzy w ogóle nie piją czystej wody przez całe lata.

Oczywiście i w herbacie, czy kawie jest woda. Także znajdziemy ją w sokach i każdym innym napoju. Jednak nie jest to polecana woda dla zdrowia. Najlepszą wodą dla naszego organizmu jest naturalna woda jonizowana, często zbliżona smakiem do deszczówki. Warto pić zdrową wodę, a nie tylko „czystą”.