Wpływ rolnictwa na świat

Rolnictwo to jeden z najstarszych  zawodów wykonywanych przez ludzi. Miał ogromny wpływ na rozwój cywilizacji. Po rozpoczęciu uprawy roli, ludzie prehistoryczni zmienili tryb życia z koczowniczego na osiadły.

Czy powinno się stosować nawozy?

nawożenie uprawDziś rolnictwo też odgrywa sporą rolę w rozwoju cywilizacji. Ponad połowa żywności na ziemi pochodzi z uprawy roli. Na szczęście rolnictwo, tak jak wszystko zmieniało się z biegiem czasu. Dziś przeciętny rolnik pracuje na powierzchni co najmniej kilkunastu hektarów. Do pracy ma wiele maszyn, które ułatwią zadanie, nikt nie orze ziemi przy użyciu koni. Są też inne metody stosowane przez rolników do poprawy jakoś plonów, między innymi nawożenie upraw. Bez odpowiedniego środków sporą część hodowanych roślin i zbóż była by za bardzo podatna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Dlatego każdy dobry rolnik wie jak ważne jest nawożenie. Na rynku dostępnych jest wiele różnych nawozów, zarówno tych ekologicznych, naturalnych jak i produkowanych chemicznie. Zależnie od ilości i gatunku uprawianych roślin każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Warto stosować nawozy, ponieważ poprawiają one jakoś roślin, chronią je przed chorobami i szkodnikami, a nawet uodparniają na szkodliwe warunki pogodowe, np. długotrwałą suszę. Większość wielkich gospodarstw rolnych stosuje nawozy w takiej, czy innej formie, ponieważ uprawa bez nich była by po prostu nieopłacalna. Niestety rolnictwo to nadal ciężka pracą, aby wyprodukować żywność dla ludzi potrzeba wiele wysiłku.

Rolnicy mają swoje sposoby na poprawę jakoś i ilość plonów. Bez nich świat by głodował, ponieważ ilość żywność była by nieproporcjonalna do zapotrzebowania ludzi. Dlatego powinniśmy doceniać każdego ciężko pracującego rolnika.