Wybieramy lampy podłogowe do sypialni

Kiedy urządzałam sypialnię dla siebie i męża nie myślałam o oświetleniu. Rozważałam różne opcje, w tym także lampy podłogowe oraz ścienne. Ważny był zakup dużego wygodnego łóżka i materaców do nich, dwóch szafeczek nocnych oraz wstawienie szafy zabudowanej, do której zmieszczą się wszystkie nasze ubrania.

Efektywne lampy podłogowe to podstawa oświetlenia wnętrza sypilani

Lampa w sypialniPrzedtem oczywiście zajmowaliśmy się tym, na jaki kolor pomalować ściany, jakie panele podłogowe położyć i jak długie powinny być firanki, ale z tym nam poszło łatwiej, niż z wyposażeniem wnętrz. Ciężko było znaleźć taki zestaw mebli, który w całości by się nam podobał. Jak już zobaczyliśmy łóżko w ładnym kolorze, to szafki nocne były paskudne, a jak znaleźliśmy idealną szafę z drzwiami przesuwanymi i lustrem to była dostępna tylko w takich barwach, że do niczego by nam nie pasowała. W końcu udało się nam dostać ładny zestaw i to wcale nie w wielkiej sieci, ale w małym sklepiku, który przyuważyliśmy kiedy byliśmy popatrzeć na nowoczesne lampy podłogowe. Uznaliśmy jednak, że takie lampy podłogowe się nam nie podobają. Wszystkie były metalowe i szare albo czarne, a poza tym woleliśmy być oświetlenie sufitowe, ponieważ sypialnia nie była duża, więc nie chcieliśmy dostawiać tam jeszcze więcej sprzętów. Kupiliśmy ostatecznie ładną lampę wiszącą. Niestety, już pierwszej nocy po jej zamontowaniu zaczęliśmy żałować, że odrzuciliśmy lampy podłogowe w tym momencie. Mój mąż lubi szybko kłaść się spać, a ja lubię poczytać książkę przed snem, więc potrzebuję światła.

Mąż przy świetle nie zaśnie, a ja bez niego nie mogę czytać. Zaczęliśmy więc przeglądać klasyczne lampy podłogowe tak bym mogła mieć swoje małe źródło światła, które nie będzie przeszkadzać mężowi. Wybraliśmy model, który ma podstawę z drewna takiego jak reszta mebli, a abażur ma neutralny, jasny kolor, który zawsze będzie dobrze wyglądał. Lampa podłogowa to jednak był dobry pomysł, choć lampę wiszącą też zostawiliśmy.