Wybieramy pierwszą poduszkę dla naszego dziecka

Sen jest nieodzowną częścią naszego życia. Prawie jedną trzecią czasu naszej egzystencji spędzamy właśnie na tej formie odpoczynku. To, na czym relaksujemy się jest również bardzo ważne. Dzięki temu nasz kręgosłup leży na odpowiedniej powierzchni, która wpływa na jego wyginanie się. Dlatego też dbajmy już od najmłodszych lat o to, aby nasze dzieci spały komfortowo.

Jak przyzwyczaić dziecko do poduszki? 

poduszka dla dzieckaWielu specjalistów uważa, że pierwsze dwa lata życia dzieci powinny unikać poduszek. Powinno ono przesypiać na twardej i płaskiej powierzchni właśnie w tym okresie, kiedy jego ciało kształtuje się. Jednak później dziecko staje się bardziej ruchliwe i zmienia swoją pozycję w czasie snu. Wówczas poduszka dla dziecka staje się niezbędna. To w wielu przypadkach doprowadza do tego, że staje się ona gadżetem niewygodnym dla nich i trudno maluszka do niej przyzwyczaić. Dlatego też warto poszukać ciekawych alternatyw. Można zakupić poduszkę, która będzie jednocześnie maskotką. Zauważyć powinniście, że maluch zacznie się do niej przyzwyczaić i tulić. Wówczas trzeba zamienić ją w czasie nocnego spania na klasyczną poduchę. Jest to niezmiernie ważne, bo maluszki narazimy na nienaturalne wygięcie szyi. Z tego względu trzeba kupić poduszkę ergonomiczną, antyalergiczną, dopasowaną do kształtu oraz wagi naszego dziecka. Ważne, żeby jego główka swobodnie na niej spoczywała, tak aby kręgosłup ułożony był w linii prostej. 

Przyzwyczajenie dziecka do poduszki może przebiegać również bezproblemowo. Ważne, aby pokazać mu, do czego ona służy i jak jej używać. Wówczas wystarczy dopasować ją do jego ciała i dbać o jej regularne wymienianie. Każda poduszka, bez względu na wypełnienie, będzie zniekształcała się w czasie snu. W ten sposób jego wypoczynek będzie niezakłócony.