Wybór najlepszych kremów przeciwzmarszczkowych

 

Gładka, promienna cera bez zmarszczek to marzenie wielu kobiet. Nie zawsze wystarczę dobre geny. Bardzo ważne jest też regularne dbanie o siebie – odpowiednia ilość snu, zdrowa dieta i dobrze dobrany krem na pewno będą pomocne. 

Najlepszy krem przeciw zmarszczkom – jaki wybrać?

najlepsze kremy przeciwzmarszczkoweZ wiekiem spada ilość włókien kolagenowych w skórze, co powoduje starzenie się cery i powstawanie zmarszczek. Najskuteczniejszym sposobem pozwalającym całkowicie się ich pozbyć są zabiegi medycyny estetycznej. Jednak z różnych przyczyn nie każdy chce się na nie decydować. Co możemy zrobić same niewielkim kosztem? Oczywiście stosować kremy przeciwzmarszczkowe. Eksperci twierdzą, że należy po nie sięgnąć jak najwcześniej, nawet już przed trzydziestym rokiem życia. Aby były faktycznie skuteczne, najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe powinny zawierać odpowiednio dobrane składniki. Do najlepiej działających należą koenzym Q10, kwas hialuronowy, retinol oraz różne przeciwutleniacze. Wprawdzie nawet najlepsze kremy nie zlikwidują głębokich zmarszczek, jednak ich systematyczne stosowanie zapobiega powstawaniu nowych. Bardzo ważna jest regularność oraz dobranie odpowiedniego kremu do potrzeb swojej cery jak i do wieku. Kosmetyki używane na dzień powinny mieć lżejszy skład i konsystencję oraz zawierać filtry chroniące przed słońcem. Krem na dzień powinien być bogatszy w składniki odżywcze, ponieważ to właśnie podczas snu skóra najintensywniej się regeneruje i może je wtedy skutecznie wykorzystać. Dobry krem przeciwzmarszczkowy nie musi być wcale drogi.

Upływającego czasu nie jesteśmy w stanie zatrzymać, procesów starzenia również. Warto jednak pielęgnować swoją cerę, aby niezależnie od wieku wyglądała najlepiej jak to możliwe. Zadbany wygląd bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie.