Wydzierżawię działkę pod farmę fotowoltaiczną

 

Jakiś już czas temu, jeśli dobrze pamiętam będzie to już kilka lat temu, postanowiłam, że muszę zmienić sobie moją dotychczasową pracę. Myślę, że będzie to już mniej więcej siedem do ośmiu lat temu, choć dokładnej daty nie pamiętam. Postanowiłam wtedy, że będę dzierżawić działki pod farmy fotowoltaiczne.

Jak wydzierżawić działkę pod farmę fotowoltaiczną?

dzierżawa działki pod farmy fotowoltaiczneJak się okazało w owym czasie farmy fotowoltaiczne był bardzo popularne, dlatego też szukały one wtedy bardzo dużą liczbę pracowników. Musiałam znaleźć wtedy nową pracę i całkiem przypadkiem wpadałam na zagadnienie takie, jak dzierżawa działki pod farmy fotowoltaiczne. Praca polegała na czymś w rodzaju przedstawiciela handlowego danej firmy, która zajmowała się pozyskiwaniem energii słonecznej z paneli fotowoltaicznych. Należało przy tym poszukiwać nowych działek, gdzie można było stawiać takie farmy. Działki miały bardzo dużo określonych parametrów, które trzeba było spełnić, aby wszystko można było dopiąć na ostatni guzik. Chodziło tutaj przede wszystkim o lokalizację takiej działki. Jak można się w łatwy sposób domyśleć, trzeba było dobrze przemyśleć, gdzie taka działka mogłaby powstać. Musiał być ona całkowicie wolna od drzew lub innych przeszkód, które ograniczałyby dopływ słońca do paneli, które chcielibyśmy postawić w danym miejscu. Co ważna taka działka musiała być na pewno całkowicie prosta. Chodziło tutaj o fakt, że w innym przypadku nie dałoby się postawić specjalnej konstrukcji do podtrzymywania paneli.

Co ważne, należało brać udział w rekrutacji na osobę, która będzie się zajmowała zagadnieniem takim, jak dzierżawa różnych działek pod wiele farm fotowoltaicznych dla firmy. Przede wszystkim liczyło się doświadczenia, ale także wiedza na temat działek różnego rodzaju.