Wykorzystanie plexi w zabawkach dzięcięcych

Ostatnio postanowiłam zrobić dla dzieci bardzo kreatywną i twórczą zabawkę. Stolik podświetlany lampkami ledowymi, na którym można bawić się mąką, piaskiem, ryżem, kaszą itd. Można na nim także kalkować rysunki, kształty, obrazki. Stolik taki jest świetny dla dzieci w każdym wieku.

Jak wykorzystać płytę ze szkła akrylowego?

płyty plexiDo wykonania takiego stolika potrzebujemy kilka rzeczy. Są to stolik, lampki ledowe oraz płyta plexi. Lampki oraz stolik możemy dostać w wielu sklepach stacjonarnych. Jednak płyty plexi zazwyczaj musimy w takim przypadku zamawiać na wymiar albo w sklepie internetowym albo w sklepie stacjonarnym. Płyty plexi muszą być docięte w takim przypadku na wymiar i musi być to zrobione specjalnym urządzeniem. Płyty ze szkła akrylowego, czyli plexi, są docinane na wymiar za pomocą specjalnego lasera, który docina idealnie naszą płytę, a także zabezpiecza boki. Dodatkowo większość płyt plexi ma wykonane delikatne fazowanie krawędzi boków, aby była ona delikatniejsza i bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne. Płytę plexi można znaleźć w różnych kolorach. Najbardziej popularne są bezbarwna i mleczna. My do naszego stolika będziemy potrzebować mlecznej płyty. Ale można na zamówienie także dostać w wielu innych kolorach, czerwoną, niebieską, żółtą, fioletową i wiele innych barw i odcieni. Ważne przy wyborze potrzebnej nam płyty jest także to jakiej ma być ona grubości. Możemy zamówić takie o grubości 1mm po nawet kilka cm grubości, w zależności do czego ma ona służyć.

Tworząc stolik podświetlany ledami dla dzieci należy pamiętać o kilku rzeczach. Najważniejsza to wybór odpowiedniej płyty plexi, która powinna być mleczna, mieć idealnie dopasowany kształt do stolika, a jej boki powinny być prawidłowo zabezpieczone. Płyty plexi można wykonać na zamówienie podając dokładne wymiary jakie są nam potrzebne.

Więcej na: https://sklep.cztolkusz.pl/