Wykorzystanie tekturowych tulejek

 

Wiele papierni od dłuższego czasu zajmuje się przede wszystkim tworzeniem kartonowych gilz oraz tulejek, które pozwalają na wykonywanie wielu różnych produktów, od papieru toaletowego, przez rękawy foliowe po taśmę klejącą. Bez nich wszelkie przedsiębiorstwa zajmujące się przewijaniem materiałów nie mogłyby prowadzić swojej pracy w normalnym trybie.

Tuleja z tektury może być niezwykle przydatna

tuleje tekturowe producentDo wyprodukowania odpowiedniej tulejki potrzeba przede wszystkim dwóch składników. jednym zn ich jest sam papier, który przez odpowiednią maszynę jest skręcany i nawijany, a następnie poddawany klejeniu, a drugi z nich to własnie odpowiedni klej. Dostępne są różne rodzaje klejów, które będą w stanie skutecznie skleić papier tworząc jednolitą, często bardzo twarda i wytrzymałą strukturę. Zwykle bazą do takich klejów jest woda, która jest w stanie wsiąknąć głęboko w strukturę papieru i odpowiednio ją zmodyfikować. Ostatnim etapem produkcji takiej tulei z kartonu jest jej przycięcie na odpowiedni wymiar, co zwykle odbywa się za pomocą cienkiego i bardzo mocnego noża, który jest w stanie skutecznie dopasować wymiar tulei do potrzebnych rozmiarów. Takimi rzeczami zajmują się odpowiednie automaty, żeby zmniejszyć maksymalnie ryzyko wypadku z udziałem operatora takiej maszyny. Jeżeli potrzebne nam są tuleje tekturowe producent tych elementów przedstawi nam niezwykle interesującą ofertę.

Zastosowanie dla takich rozwiązań jest bardzo szerokie i dotyczy firm z różnych branży, od spożywczych, gdzie też przecież trzeba nawijać różne foliowe opakowania, po przetwórstwo tworzyw sztucznych, gdzie powstające rolki folii nawija się własnie na kartonowe gilzy mające stanowić podstawowy element produkcji. Bez nich praca w wielu firmach po prostu by stanęła.