Wysokojakościowe kiszonki w folii stretch

Podawanie zwierzętom hodowlanym odpowiedniego pożywienia przez cały rok jest bardzo ważne. Najlepszym pokarmem w okresie zimowym jest sianokiszonka, wysoce wartościowa dla zwierząt a jednocześnie ekologiczna i tania w pozyskaniu. Żeby wykonać ją jak najlepiej dobrze jest wykorzystać do tego elastyczną i wytrzymałą folię stretch rolniczą, która zapewni niedopuszczalność powietrza i promieniowania UV.

Wykorzystanie folii stretch do produkcji kiszonki

folia stretch rolniczaBeztlenowe procesy fermentacyjne tworzą kiszonki. Są one pożywieniem dla zwierząt pełnym wartości odżywczych, które świetnie sprawdza się w okresie zimowym. Wykonanie tego typu paszy wymaga wykorzystania wysokiej jakości folii, która posłuży do szczelnego owinięcia produktu i zapewnienia mu warunków do kiszenia. Folia stretch rolnicza charakteryzuje się wysokim poziomem elastyczności i wytrzymałości, który zapewni odporność na przebicie, na przykład źdźbłami trawy. Dzięki temu zachowane zostaną warunki beztlenowe, które zlikwidują ryzyko powstawania pleśni czy grzybów. Folia stretch charakteryzuję się też wysokim poziomem kleistości oraz warstwami i grubością, które zapewniają mocne owinięcie produktu. Kiszonka wykonana przy pomocy porządnie wykonanej folii nie zmarnuje się i będzie zawierała dużo wartości odżywczych, potrzebnych zwierzętom w okresie, kiedy nie mogą jeść świeżej trawy.

Do wykonania wysoko jakościowej kiszonki dobrze jest wykorzystać folię stretch rolniczą, która zapewni powstanie warunków beztlenowych, w których bakterie kwasu mlekowego rozpoczynają fermentację. Folia wytrzymała, elastyczna o odpowiedniej grubości i kleistości jest produktem, który zapewni produkcję przydatnej spożywczo kiszonki, która wystarczy do wykarmienia zwierząt hodowlanych przez cały okres zimowy.