Zabiegi wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej

 

Z usług medycyny estetycznej korzysta coraz więcej osób. Na zabiegi decydują się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Dużą popularnością cieszą się zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Kwas wstrzykiwany jest w okolice zmarszczek, ale również wykorzystuje się go do powiększania ust.

Kwas hialuronowy, botoks, osocze bogatopłytkowe i inne zabiegi

sprawdzona medycyna estetyczna - ŁódźMetodą, która daje bardziej widoczne efekty, które utrzymują się dłużej, jest botoks. Jest to wstrzykiwanie toksyny botulinowej w różne miejsca – najczęściej w obrębie twarzy. Toksyna hamuje przekazywanie impulsów nerwowych w płytce nerwowo-mięśniowej. Dochodzi więc do skurczu mięśni mimicznych, a w związku z tym zostają wygładzone zmarszczki. Do tych zabiegów nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Efekty zauważalne są od razu, ale po zabiegu występuje zazwyczaj opuchlizna, która znika po kilku dniach. Taka sprawdzona medycyna estetyczna – Łódź to nie tylko kwas hialuronowy i botoks. Nową metodą jest też stosowanie osocza bogatopłytkowego. Jest to substancja, która nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Inaczej zabieg ten nazywany jest wampirzym liftingiem. Najpierw pobiera się kilkanaście mililitrów krwi osoby, która poddaje się zabiegowi. Krew jest odwirowywana, przez co krwinki czerwone i białe opadają na dno. Dochodzi do oddzielenia osocza, w którym znajduje się dużo płytek krwi. Do osocza dodawany jest czynnik chemiczny, który stymuluje wydzielanie czynników wzrostu przez płytki krwi.

Celem zabiegu jest rewitalizacja skóry twarzy, jej odmłodzenie. W gabinetach medycyny estetycznej można też skorzystać z trwałej depilacji różnych części ciała. Do tego zabiegu wykorzystuje się obecnie laser, który niszczy cebulki włosowe. Wystarczy kilka zabiegów depilacji laserowej, by pozbyć się owłosienia na długi czas. Wśród zabiegów medycyny estetycznej każdy znajdzie coś dla siebie.