Zakładanie działalności gospodarczej za granicą

Z powodu sporych obciążeń podatkowych w Polsce, coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na założenie firmy poza granicami kraju. Dzięki temu koszty prowadzenia działalności są o wiele niższe. Chodzi przede wszystkim o generowanie jak największego zysku.

Niższe obciążenia podatkowe

raje podatkoweRaje podatkowe to dziś tańsza alternatywa prowadzenia działalności. Niejeden przedsiębiorca decyduje się na założenie firmy poza Polską ze względu na regulacje prawne dotyczące tajemnicy bankowej. Nie chodzi tu o nielegalną działalność, lecz o walkę z bezprawiem urzędniczym. Bowiem raje podatkowe to kraje o wiarygodnym systemie prawnym, które są w stanie uchronić nasz majątkiem przed nadmiernym obciążeniem podatkowym. To media wywołują negatywny oddźwięk w związku z rajami podatkowymi, z których korzysta dziś bardzo wiele firm. Nieprzychylne informacje związane są także z akcją marketingową państw, które mają o wiele wyższe podatki, ponieważ tracą na tym miliony pieniędzy. Twierdzą, że raje podatkowe dają możliwość nielegalnego płacenia podatków co jest kompletną nieprawdą. Opinia ta zagwarantowana jest przez przymus państwowy, który chroni się wszelkimi możliwymi sposobami przed nadmiernym odpływem kapitału spoza granic kraju. Jednak coraz większa liczba przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, że raje podatkowe dają możliwość obniżenia kosztów prowadzenia działalności. Jest to działanie całkowicie legalne, oparte na wiążących przepisach prawnych danego kraju.

Każdy przedsiębiorca stara się generować jak największy zysk netto. Dlatego szuka możliwości na jak największe obniżenie kosztów prowadzenia działalności. Częto korzysta z oferty państw, w których podatki są o wiele niższe, niż w jego rodzimym państwie i obowiązuje tajemnica bankowa.