Zakup spawarki TIG

Nie kupujmy spawarki TIG tylko dlatego, że jest tania! Zapytajmy specjalistów przed zakupem i podajmy im specyfikacje, jeśli możemy. Możemy otrzymać dobrej jakości spawarkę MIG pod warunkiem, że nas na to stać. Dobra maszyna kosztuje od 400 do 500 złotych. Możemy kupić tańszą maszynę, ale większość z nich może nie być niezawodnej jakości. 

Spawarki TIG do aluminium są coraz tańsze

spawarka tig do aluminiumAle zaletą małej kompaktowej maszyny jest to, że można ją podłączyć bezpośrednio do gniazdka 110 V w garażu i rozpocząć pracę. Ale upewnijmy się się, że jest bezpiecznik 50 A. TIG reguluje do kilku stopni długości elektrody i pozwala na długie spoiny z mniejszymi przerwami. W spawarkach TIG maszyna jest rzeczywiście wszechstronna i nadaje się do różnych zastosowań, w tym – napraw i ulepszeń karoserii samochodowych, zaczepów do przyczep, projektów jednostkowych, sprzętu rolniczego / rancza do naprawy taczek maszynowych, rowerów i innych. Ceny spawarek TIG nadal spadają, ponieważ coraz więcej z nich jest produkowanych w Europie Wschodniej i Chinach. Droga spawarka TIG do aluminium jest bardziej niezawodna w użyciu niż spawarki z niższej półki, ponieważ mają wewnątrz wydajniejszą elektronikę i lepsze podajniki drutu. Falowniki wkraczają na rynek spawarek TIG. Mogą oferować wiele funkcji po niższych kosztach niż tradycyjne spawarki oparte na transformatorach. Technologia inwertorowa ma obecnie na celu zwiększenie prędkości spawania przy transferze natrysku o wysokim natężeniu prądu i uniknięcie przejściowej fazy transferu globularnego. Jednakże spawarki inwertorowe nie oferują obecnie żadnych korzyści przy obróbce karoserii samochodów. 

Należy również pamiętać o środkach ochronnych, które należy nosić przed wykonaniem jakichkolwiek skomplikowanych, a nawet prostych procedur spawalniczych. Zawsze należy pamiętać, żeby zawsze brać pod uwagę swoje bezpieczeństwo.