Zalety noszenia soczewek kontaktowych.

Soczewki Aqua Oasys różnią się od okularów tym, że nie pozwalają one nikomu na zauważenie istniejącej w naszych oczach wady wzroku.

Aqua Oasys- soczewki są drogie.

szkła kontaktoweSoczewki takie jak freshlook dimensions, air optix aqua czy acuvue oasys pozwalają w pełni na korekcję naszego wzroku bez potrzeby afiszowania się z okularami. Technologia soczewek niezwykle mocno się rozwinęła i nadal rozwija dzięki czemu prawie każda wada wzroku jest możliwa do korekcji dzięki soczewkom. Jednym z największych plusów noszenia soczewek jest to, że zapewniają one nieograniczone pole widzenia i czujemy się tak dobrze jak przed chwilą, gdy nasz wzrok się pogorszył. Okulary natomiast zapewniają bardzo ograniczone pole widzenia. Okulary bardzo się niszczą pod wpływem czasu i nawet najlepiej dobrane oprawki i szkła nie zapewnią nam takiej jakości obrazu jak Aqua Oasys-soczewki kontaktowe. Soczewki mają także niewątpliwą zaletę stosowania ich przy uprawianiu sportu. Nosząc soczewki bez problemu możemy np. pływać, grać w piłkę czy nawet zakładać maskę do szermierki. Okulary często uniemożliwiają aktywne spędzanie czasu, a dzięki soczewkom praktycznie nie odczujemy żadnej zmiany w naszym życiu pod tym względem. Z używania soczewek kontaktowych z pewnością skorzystają także miłośnicy jazdy na motorze czy skuterze. Noszenie kasku jest obowiązkiem przy jeździe na tych pojazdach, a założenie kasku na okulary jest niemożliwe, a nawet niebezpieczne. Dodatkowo soczewki nam nie zaparują jak często się to zdarza w przypadku okularów gdy wchodzimy z zimnego dworu do ciepłego pomieszczenia.

Okulary jest też niezwykle łatwo uszkodzić. Przy soczewkach Aqua Oasys nie musimy się o to martwić. Wystarczy je przechowywać w małym pojemniczku, a okulary lubią się nam gdzieś czasami zapodziać i możemy się w porę nie zorientować, że leżą gdzieś na fotelu na który właśnie usiedliśmy.