Założyłam gewerbe bez meldunku w Niemczech

 

Zawsze bardzo dobrze odnajdywałam się w pracy osobami starszymi. Aktualnie, już od wielu lat byłam opiekunką osób starszych w domu pomocy społecznej. Zauważyłam, że wiele moich koleżanek, które pracowały na tym samym stanowisku wyjechały do pracy do Niemiec i tak zakładały własną działalność, tak zwaną gewerbe. Ja sama również się nad tym zastanawiałam.

Jak założyłam gewerbe bez meldunku w Niemczech?

gewerbe - jak założyć bez meldunkuPorozmawiałam na ten temat z moją przyjaciółką, która wyjechała do pracy do Niemiec już kilka lat temu. Wytłumaczyła mi, jak wygląda kwestia gewerbe – Jak założyć bez meldunku taką firmę od razu mi podpowiedziała. Dowiedziałam się od niej, że istnieją specjalne, legalne firmy, które udostępniają swój adres do założenia własnej działalności w tym kraju. Jak się bowiem okazało, aby założyć gewerbe w Niemczech nie tyle trzeba posiadać samemu adres zameldowania, tylko trzeba podać adres, pod którym firma będzie miała swoją siedzibę. Z jednej strony w przypadku usług wykonywanych w domu klienta, na przykład opiekunki osób starszych, może być to utrudnieniem, z drugiej strony, dzięki możliwościom stwarzanym przez tego typu firmy udostępniające adresy, założenie gewerbe nawet dla obcokrajowców nie będzie niczym trudnym. Przyjaciółka skorzystała z takiej możliwości od razu po przyjeździe do Niemiec i jak do tej pory, bardzo sobie to chwaliła.

Postanowiłam pójść jej śladami, ponieważ dawało mi to większe możliwości rozwoju i dużo lepsze zarobki. Założenie gewerbe w Niemczech bez własnego adresu meldunkowego okazało się bardzo proste. Formalności nie było skomplikowane, choć dobrze się złożyło, że dość dobrze znałam tamtejszy język. Cieszę się, że zdecydowałam się na to rozwiązanie. Pracuję na gewerbe już od dłuższego czasu i bardzo sobie to cenię.