Zapięcia stosowane w pasmanterii

Tymczasowe zapięcia zawsze stanowiły problem dla wielu branż i długo pozostał on nierozwiązanym. Branża pasmanteryjna rozstrzygnęła ten problem, wprowadzając na rynek uniwersalne rzepy pasmanteryjne, które szybko znalazły zastosowanie w wielu gałęziach produkcji, zmieniając sposób zapinania na zawsze.

Co rzep zapiąć może?

rzepy pasmanteryjneTym samym rzepy pasmanteryjne znalazły użytek powszechny w wielu zastosowaniach, na marketingu począwszy i na tapicerstwie zakończywszy. Rzepy są często używane jako tymczasowe zapięcia do materiałów marketingowych, a dzięki warstwie mocnego kleju na spodniej stronie, mogą się utrzymać nawet na śliskiej powierzchni, jak na przykład metalu lub szkle. Powszechnie są rzepy stosowane w tapicerstwie, trzymając razem wewnętrzne elementy mebli, jak sofy, kanapy, łóżka i fotele. Dzięki dużej elastyczności połączonej z wytrzymałością, rzepy są stosowane bezpośrednio na sprężyny, co w dużej mierze usprawniło technologie tapicerskie. Również w galanterii znajdują rzepy pasmanteryjne zastosowanie, czy to z warstwą klejącą, czy przystosowane do przeszywania do materiału. Właśnie to ostatnie zastosowanie stało się najpowszechniejsze, za sprawą przemysłu odzieżowego, który stosuje rzepy nader często jako zapięcie i rozpięcie dla różnych części garderoby. Składające się z dwóch części rzepy – twardej i miękkiej, okazały się bardzo użyteczne i spełniają swoją funkcję doskonale. Rzepy są produkowane w różnych kolorach i są, zależnie od jakości użytego materiału oczywiście, odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne.

Rzepy są stosowane w niezliczonej liczbie branż i okazały się bardzo przydatne w wielu branżach. Dzięki wytrzymałości na naprężenia i dużej trwałości, rzepy mogą być wielokrotnie zamykane i otwierane bez utraty swoich właściwości mechanicznych, co czyni je ulubionym zapięciem wielu sektorów przemysłu odzieżowego.