Zaskakujące korzyści chlorelli dla zdrowia

Chlorella to bogata w składniki odżywcze alga. Cieszy się dużą popularnością ze względu na korzyści zdrowotne. Okazała się obiecująca jako suplement pomagający w poprawie poziomu cholesterolu i uwolnienia organizmu od toksyn. Jest dostępna w kapsułkach, tabletkach oraz w proszku. Oto kilka podstawowych korzyści, które można czerpać z tej algi.

Chlorella w tabletkach i jej zalety

chlorella tabletkiChociaż dokładna zawartość składników odżywczych zależy od warunków uprawy, wykorzystywanego gatunku i sposobu przetwarzania suplementów, jest oczywiste, że chlorella zawiera kilka korzystnych składników odżywczych. Najważniejsze z nich to białko, witamina B12, żelazo, witamina C, antyoksydanty, kwasy Omega 3, błonnik oraz inne witaminy i minerały. Chlorella tabletki zyskała popularność ze względu na jej zdolność do detoksykacji organizmu. W rzeczywistości badania na zwierzętach wskazują, że skutecznie pomaga w usuwaniu metali ciężkich i innych szkodliwych związków z organizmu. Metale ciężkie zawierają pewne pierwiastki niezbędne w małych ilościach, takie jak żelazo i miedź, ale i inne, takie jak kadm i ołów, które mogą być toksyczne w większych ilościach. Chociaż rzadko zdarza się, aby ludzie mieli niebezpieczne poziomy metali ciężkich w swoim systemie, mogą być narażeni na ich działanie w wyniku zanieczyszczenia lub wykonywania niektórych prac. Stwierdzono, że glony, w tym chlorella, osłabiają toksyczność metali ciężkich w wątrobie, mózgu i nerkach. Ponadto wykazano, że chlorella pomaga obniżyć ilość innych szkodliwych substancji chemicznych, które czasami występują w żywności. Na tej podstawie wydaje się, że chlorella może pomóc w zwiększeniu naturalnej zdolności organizmu do usuwania toksyn.

Chlorella jest rodzajem algi, która zawierają dużą ilość składników odżywczych, ponieważ jest dobrym źródłem wielu witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Nowe badania pokazują, że chlorella może pomóc w usunięciu toksyn z organizmu i poprawić poziom cholesterolu i cukru we krwi, pośród innych korzyści zdrowotnych.