Zbudowanie szklarni koło domu

Mieszkam w małym domku na przedmieściach. Mam wokół duże podwórko, na którym rosną drzewa owocowe i krzewy. Od zawsze myślałam o tym, by mieć do tego grządkę z warzywami. Niestety, warunki są do tego kiepskie. Ciągle pada i obawiam się, że warzywa mogą źle wyrosnąć. Słyszałam, że można sobie postawić małą szklarnię.

Prowadzenie szklarni przydomowej  

mała szklarnia domowaBardzo spodobał mi się pomysł postawienia małej szklarni koło domu. Uprawiałabym wtedy warzywa, jakie tylko chcę. Taka mała szklarnia domowa da mi dużo korzyści. Przede wszystkim  spędzać będę tam dużo wolnego czasu, a także będę miała swoje własne warzywa, które będą zdrowsze od tych ze sklepu. Wynajęłam więc specjalną firmę, która postawi mi szklarnię koło domu. Taka budowla powstała w ciągu czterech dni. Musiałam tylko zaopatrzyć się w dużą ilość ziemi. Zaczęłam ją nawozić, by rośliny lepiej rosły, oraz żeby ziemia była żyźniejsza. Posadziłam już pierwsze warzywa. Mianowicie są to ogórki i pomidory. Myślę jeszcze, żeby zasadzić sałatę. Gdy zrobi się trochę cieplej to zasadzę jakieś krzaczki owocowe. W ten sposób będę miała zdrową żywność koło swojego domu. Nie będę już musiała jeździć do warzywniaka po tego typu produkty. Poinformowałam już swoją mamę. Ona bardzo się ucieszyła i powiedziała, że przyjedzie kiedyś do mnie na pomidory, które tak bardzo uwielbia. Ja z kolei bardzo lubię zajadać się ogórkami. Razem będziemy przyrządzać sałatki.

Nie sądziłam, że prowadzenie szklarni będzie tak łatwe. Już pomału zaczynają mi kiełkować rośliny. Podlewam je codziennie i nawożę specjalnym nawozem, zakupionym w sklepie ogrodniczym. Stale będę obserwować, jak rosną moje ukochane roślinki. Bardzo się cieszę, że mogę sobie zagospodarować jakoś czas, którego mam naprawdę dużo. Poproszę mamę, żeby mi pomagała.